NAŠE OSOBNÍ TIPY V TELČI (a okolí)

Milí hosté, máme pro Vás pár ryze osobních tipů na spřátelené podniky, svěží aktivity nebo místa, která se nám v Telči a nejbližším okolí dostala pod kůži trochu více, než ta ostatní. Berte to prosím jako subektivní doporučení a nehněvejte se, že na našem webu nenajdete nic o zámku, náměstí nebo přilehlých kostelech. Jsme si jistí, že hodnotných turistických informací a tipů na výlety po okolí "Města šťastných lásek" získáte dostatek v "Íčku" nebo na Oficiálních webových stránkách města Telče. Přijmětě pozvání do Telče viděné našima očima, okuste ji našimi mlsnými chuťovými pohárky a vydejte se na místa, která jsou nám blízká.

Bistro Café Friends

Nejenže má Café Friends z celé Telče nejkrásnější interiér (a pro to máme obzvlášť velkou slabost!), hlavně si tu ale báječně zasnídáte, poobědváte nebo třeba jen posedíte u kávy a jednoho z bohaté přehlídky dortů. Bistro je v současné době jedinou vlaječkou na Gastromapě Lukáše Hejlíka široko daleko. Tak ho nevyhnechte. A víte co? Z našeho penzionu je to do Café Friends jen 63 kroků. 

cafefriends.cz

Galerie Gamoneum

Teprve něco málo přes rok otevřená nezávislá galerie Gamoneum (Galerie moderního a nemoderního umění) v bývalé Židovské synagoze v Telči Vám nesmí za žádnou cenu uniknout! Nenechte se zmást nenápadným označením, tohle místo je plné zážitků. Pod taktovkou výtvarníka Jakuba Myslína se tu konají nejrůznější kulturní akce, koncerty, promítání, workshopy nebo trhy. Během roku se vystřídá několik výstav s důrazem na místní výtvarnou komunitu. Občerstvit se můžete v kavárně v přízemí a posedět na terase s výhledem do korun stromů Telčského Parkanu, jednoho z tajuplných míst historického centra. Galerii hledejte na adrese: Na Parkaně 123

facebook.com/Gamoneum

Článek o Gamoneu s fotogalerií

 

Paddleboardy v Telči

Hledáte svěží aktivitu na víkend v Telči? Doporučujeme Paddleboardy! Mladí paddleboardoví nadšenci Iveta a Roman osvěžili nabídku aktivit v Telči o paddleboardové plavby po místních rybnících. Po krátké instruktáži se neohroženě vrhněte na hladinu Štěpnického rybníka, dejte si piknik na tajném ostrově a posilněni se vydejte dál, k zámku. Čeká vás vylodění u Dolní brány a krátký přechod na přítok Ulického rybníka. Tady zažijete tu pravou romantiku mezi větvemi smutečních vrb a pokocháte se neobvyklými výhledy na Zámek. Následovat bude trocha adrenalinu v podobě podplouvání mostků v zámeckém parku a za odměnu úchvatný výhled na Telč. Při podplouvání Belpské lávky Vás možná ocení přihlížející turisté potleskem. Užijte si ho! Pro naše hosty je připravena na zážitkové plavby 10% sleva.  

paddleboardytelc.cz

 

Co se děje v Telči

 
Sledujte aktuální dění v Telči a naplánujte si pobyt podle toho,
co Vás baví a zajímá!

 

Pod tímto odkazem naleznete Oficiální kalendář akcí města Telče. 

Telč z balónu

Penzion Kamenné slunce

  Palackého 27, 588 56 Telč

  (+420) 732 193 510

  (+420) 731 604 644

  pension@kamenne-slunce.cz

  facebook

  instagram

 

Bavte se v okolí penzionu

97 m Náměstí Zachariáše z Hradce / 350 m Zámek Telč / 600 m zámecký park / 1,4 km rozhledna Oslednice / 1,5 km Židovský hřbitov / 1,4 km rybník Roštejn / 9,5 km Velký pařezitý rybník