ZAHRADA

"Tajná" zahrada pod hradební zdí

Penzion Kamenné slunce přímo navazuje na původní středověkou kamennou městskou hradbu. Za ní se skrývá krásná zahrada, o které málokdo ví. Zahrada je naše chlouba a radost. Na jaře je nejkrásnější, plná tulipánů a narcisů. Nabízí dostatek místa pro odpočinek ve stínu i na slunci. Jezírko s lekníny obývají červené rybičky a brouci potápníci. Hradební zeď porůstá břečťanem, psím vínem i vinou révou. Třeba budete mít štěstí a ochutnáte náš domácí burčák …

 

Nacházi se tu i jediná dochovaná románská bašta v Telči. V roce 2015 prošla rekonstrukcí a nyní slouží jako altánek s pozezením a možností grilování.

 

Zima v zahradě pod hradbami

Když aši zahradu pod hradební zdí zasype sníh....

Podzim v zahradě pod hradbami

V září se v zahradě pod hradbami pomalu barví listí. Dozrávají hrozny a ve vzduchu je cítít blížící se podzim. Říjen obarví zahradu do zlato-červena. 

Léto v zahradě pod hradbami

Léto patří leknínům, voňavým cíchám sušícím se v zahradě na slunci a také bujícím popínavkám v zahradě i na fasádě v Palackého ulici. 

Jaro v zahradě pod hradbami

Tohle místo pod původními městskými hradbami je tak trochu jako malá botanická zahrada. Pokaždé se těšíme na jaro! Od dubna v ní něco kvete... Začínají narcisy, tulipány, krokusy a modřence. Současně se pupeny doslova obsype broskvoň, meruňka a růžově rozkvete okrasná mandloň. Hned po nich nastoupí magnólie a pak už to jde ráz na ráz. Medvědí česnek, konvalinky, rododendróny, kvetoucí skalničky, ...... podívejte sami.

Vistárie

Květen. Výsostný čas pro vistárii, znáte ji? Tahle bujná popínavka porůstá fasádu našeho domu v Palackého ulici naproti věži svatého Ducha. Její velké modré hroznovité květy opojně voní a lákají včely, čmeláky a také drvodělky potulné, velikánské včely samotářky s modrou barvou křídel. Jestli chcete snídat s okny zalitými sluncem a tímhle "modrým deštěm", přijeďte k nám v květnu. 

 
Penzion Kamenné slunce

  Palackého 27, 588 56 Telč

  (+420) 732 193 510 - Tereza 

     (+420) 731 604 644 - Květa

  pension@kamenne-slunce.cz

  facebook

  instagram

 

Bavte se v okolí penzionu

97 m Náměstí Zachariáše z Hradce / 350 m Zámek Telč / 600 m zámecký park / 1,4 km rozhledna Oslednice / 1,5 km Židovský hřbitov / 1,4 km rybník Roštejn / 9,5 km Velký pařezitý rybník