ZAHRADA

"Tajná" zahrada pod hradební zdí

Penzion Kamenné slunce přímo navazuje na původní středověkou kamennou městskou hradbu. Za ní se skrývá krásná zahrada, o které málokdo ví. Zahrada je naše chlouba a radost. Na jaře je nejkrásnější, plná tulipánů a narcisů. Nabízí dostatek místa pro odpočinek ve stínu i na slunci. Jezírko s lekníny obývají červené rybičky a brouci potápníci. Hradební zeď porůstá břečťanem, psím vínem i vinou révou. Třeba budete mít štěstí a ochutnáte náš domácí burčák …

 

Nacházi se tu i jediná dochovaná románská bašta v Telči. V roce 2015 prošla rekonstrukcí a nyní slouží jako altánek s pozezením a možností grilování.

 

Vistárie

Květen. Výsostný čas pro vistárii, znáte ji? Tahle bujná popínavka porůstá fasádu našeho domu v Palackého ulici naproti věži svatého Ducha. Její velké modré hroznovité květy opojně voní a lákají včely, čmeláky a také drvodělky potulné, velikánské včely samotářky s modrou barvou křídel. Jestli chcete snídat s okny zalitými sluncem a tímhle "modrým deštěm", přijeďte k nám v květnu. 

 

Z ptačí perspektivy

 

 

Jaro v zahradě pod hradbami

Tohle místo pod původními městskými hradbami je tak trochu jako malá botanická zahrada. Pokaždé se těšíme na jaro! Od dubna v ní něco kvete... Začínají narcisy, tulipány, krokusy a modřence. Současně se pupeny doslova obsype broskvoň, meruňka a růžově rozkvete okrasná mandloň. Hned po nich nastoupí magnólie a pak už to jde ráz na ráz. Medvědí česnek, konvalinky, rododendróny, kvetoucí skalničky, ...... podívejte sami.

Léto v zahradě pod hradbami

Léto patří leknínům, voňavým cíchám sušícím se v zahradě na slunci a také bujícím popínavkám v zahradě i na fasádě v Palackého ulici. 

Podzim v zahradě pod hradbami

V září se v zahradě pod hradbami pomalu barví listí. Dozrávají hrozny a ve vzduchu je cítít blížící se podzim. Říjen obarví zahradu do zlato-červena. 

Penzion Kamenné slunce

  Palackého 27, 588 56 Telč

  (+420) 732 193 510

  (+420) 731 604 644

  pension@kamenne-slunce.cz

  facebook

  instagram

 

Bavte se v okolí penzionu

97 m Náměstí Zachariáše z Hradce / 350 m Zámek Telč / 600 m zámecký park / 1,4 km rozhledna Oslednice / 1,5 km Židovský hřbitov / 1,4 km rybník Roštejn / 9,5 km Velký pařezitý rybník